16 Listopad 2015

Továrna Verrone skupiny FCA byla oceněna zlatou medailí WCM

 

Výrobní provozy skupiny FCA dosáhly dalšího významného milníku. Továrna na výrobu převodovek ve Verrone v Itálii obdržela zlatou medaili WCM. Cílem programu WCM (World Class Manufacturing) zavedeného skupinou FCA v globálním měřítku, je eliminovat všechny druhy odpadu v celém procesu výroby.

 

Továrna Verrone vyrábí převodovky C635 využívané v různých modelech skupiny FCA, včetně modelů Jeep® Renegade, Fiat 500X či Alfa Romeo 4C. Převodovky putují z Verrone do ostatních továren skupiny v Evropě a dalších koutů světa.

 

Program WCM se týká všech přibližně 600 zaměstnanců továrny. Pokrývá veškeré oblasti výroby a zahrnuje aktivní řízení bezpečnosti, ochranu životního prostředí a biodiverzity, správu materiálu (plánování, získávání a zpracování objednávek zákazníků) a optimalizaci vnitřního uspořádání továrny pro celkové zvýšení flexibility továrny.

 

S ohledem na úroveň dovedností a zapojení zaměstnanců snížila továrna Verrone své výrobní náklady o více než 7 % ročně. Navíc od roku 2010 nezaznamenala jediný pracovní úraz a z hlediska indexu kvality došlo ve stejném období ke zlepšení o 73 %.

 

Továrna Verrone se připojuje na seznam továren FCA, které obdržely zlatou medaili WCM. Patří mezi ně Pomigliano (Itálie), Bursa (Turecko), Tychy (Polsko) a Bielsko Biala (Polsko).

 

Londýn, 16. listopadu 2015

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Priložené soubory