08 Leden 2019

Speciální edice Mirror pro verze Cross modelů 500X a 500L

 

  • Fiat 500X a Fiat 500L Cross v nové speciální edici Mirror nabízejí více technologií a větší konektivitu.
  • Edice Mirror modelu 500X je k dispozici také pro verzi Urban určenou do města a ve standardu nabízí Full LED světlomety i veškeré inovace nové řady 500X představené v září loňského roku.
  • Modrý odstín karoserie nejlépe vyjadřuje technologickou osobitost vozu. Pro model 500X je určen matný modrý odstín Jeans, verze 500L zase dostala modrý odstín Venezia vkombinaci sleskle černou střechou. Řada dalších odstínů vytváří vzrušující paletu.
  • Detaily doplňující stylový design mají vpřípadě Fiatu 500X matnou povrchovou úpravu, u modelu 500L pak exkluzivní vysoce lesklé zpracování.
  • Nové modely Mirror jsou určené zákazníkům, kteří se zajímají o technologie, a proto již ve standardu zahrnují špičkový infotelematický systém UconnectTM 7" HD LIVEs dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu.
  • Za prvních jedenáct měsíců roku 2018 potvrdil Fiat 500X svou pozici na evropském trhu, a sice v první desítce nejprodávanějších vozidel daného segmentu.
  • Fiat 500L je po jedenácti měsících roku 2018 třetím nejlépe prodávaným vozem svého segmentu v Evropě.
  • Standardní výbava speciální edice Mirror pro verze Cross modelů 500X a 500L se může na různých trzích lišit.

 

Speciální edice Mirror přináší konektivitu a technologie také do verzí Cross. Na vybrané trhy tak přicházejí nové modely 500X Mirror Cross a 500L Mirror Cross. Novinkou rovněž je, že model 500X Mirror ve verzi Urban je nyní ve standardu vybaven Full LED světlomety a všemi prvky nedávno inovované řady, která je charakteristická standardně dodávaným infotelematickým systémem Uconnect 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu.

 

Stupeň výbavy Mirror pro verze Cross určené pro únik od každodenního městského života do přírody se objevuje vůbec poprvé a vyznačuje se zcela jedinečným vzhledem.

Řada 500X se nedávno představila v inovované verzi se zcela novým vzhledem, stylem, technologiemi a motory. Pochlubila se nezaměnitelnými detaily řady 500, novými Full LED světlomety i novými interiéry. Model 500X Mirror Cross zdůrazňuje svou povahu prostřednictvím přepracované přední ochranné části a specifických nárazníků.

Vzhled městského crossoveru s novou ochrannou přední částí a novou maskou chladiče přebírá také Fiat 500L Mirror Cross. Stupeň výbavy Mirror přidává k již známé škále technologií řadu jedinečných stylistických detailů. K dispozici je také pro verzi 500X Urban, která je více metropolitně založenou interpretací italského crossoveru.

 

Fiat 500X Mirror Cross

Nová speciální edice 500X vycházející ze stupně výbavy City Cross byla vyvinuta pro dynamicky založené zákazníky, kteří chtějí být vždy připojeni, a to i při svých cestách mimo město.  

Nový model přichází s atraktivním matným modrým odstínem Jeans, který dokonale zvýrazňuje technologickou výbavu, a také s ochrannými prvky a střešními ližinami Ice Mirror. K dispozici je také metalická verze odstínu Blue Jeans a další alternativní barvy, jako jsou bílá Gelato, černá Cinema, šedá Moda a modrá Italia. Interiéry jsou charakteristické specifickým čalouněním s modrým prošíváním a čelní částí přístrojového panelu v matném modrém odstínu Jeans. Exteriér nabízí řadu dalších inovací, například v podobě Full LED světlometů, které vozu dodávají modernější vzhled v souladu se stylistickými rysy rodiny 500. Klíčovým prvkem designu je LED obrysové světlo ohraničující modul předního světlometu, což vozu dodává čistý a velmi osobitý vzhled. LED technologii zahrnují rovněž zadní koncová světla, což celé zádi poskytuje nezaměnitelný a okamžitě rozeznatelný vzhled a přispívá k lepší viditelnosti a bezpečnosti. Speciální edice Mirror je charakteristická řadou vytříbených detailů s matnou povrchovou úpravou, např. krytů vnějších zpětných zrcátek, lišt, klik dveří a madla zadních výklopných dveří. To vše uzavírá logo Mirror umístěné na sloupcích dveří. Fiat 500X Mirror je vybaven exkluzivními 17palcovými litými koly s diamantovou povrchovou úpravou. Paleta motorizací je velmi komplexní a zahrnuje tři zážehové motory a čtyři vznětové přeplňované jednotky MultiJet, které jsou spojené s automatickými nebo manuálními převodovkami a pohonem předních nebo všech kol. Vozidla jsou osazena i motory nové rodiny FireFly Turbo. Tříválcový motor o objemu 1.0 l dosahuje výkonu 120 k a točivého momentu 190 Nm a je kombinován s manuální šestistupňovou převodovkou a pohonem předních kol. Čtyřválec FireFly o objemu 1.3 l dosahuje výkonu 150 k a točivého momentu 270 Nm a je spojen s šestistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovkou DDCT a pohonem předních kol. Nabídka zážehových pohonných jednotek zahrnuje také agregát 1.6 E-torq o výkonu 110 k. Pokud jde o vznětové motory MultiJet, jejich výkonové rozpětí začíná na 95 k u verze 1.3 MultiJet s manuální převodovkou a končí na 150 k motoru 2.0 MultiJet s devítistupňovou automatickou převodovkou. Šestnáctistovka MultiJet poskytuje výkon 120 k a je kombinována s šestistupňovou manuální nebo automatickou dvouspojkovou převodovkou DDCT, v obou případech s pohonem předních kol.

 

Fiat 500X Mirror Urban

Speciální edice Mirror a její možnosti konektivity jsou k dispozici také u nové verze 500X Urban, která byla vytvořena pro vyjádření městského životního stylu svého uživatele.

Standardní výbava zahrnuje Full LED světlomety, světla denního svícení DRL a LED koncová světla, nový volant čalouněný eko kůží, nový panel s kontrolními ukazateli s monochromatickým 3,5palcovým TFT displejem, dva vstupy USB, manuální klimatizaci, tempomat, elektrickou parkovací brzdu a zadní sedadla dělená v poměru 60/40. Výbavu doplňuje systém rozpoznávání dopravního značení, inteligentní rychlostní asistent, systém sledování jízdních pruhů, 6 airbagů (čelní, boční a okenní) a elektronická kontrola stability ESP. Styl výbavy Mirror využívá důmyslné matné doplňky zahrnující kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty, kliky dveří a logo Mirror na sloupcích. Vzhled exteriéru doplňují 17palcová litá kola s diamantovou úpravou.

 

Fiat 500L Mirror Cross

Nový Fiat 500L Mirror Cross je určen technologicky založeným rodinám. Tato speciální edice nejprostornějšího modelu 500 všech dob přináší více technologií a větší možnosti konektivity. Vůz vychází z verze City Cross a na přání je k dispozici v modrém odstínu Venezia s leskle černou střechou. Nabídka zahrnuje jednobarevná provedení i dvoutónové verze s leskle černou střechou: béžová Bellagio, bílá Gelato, šedá Moda a černá Cinema. Interiér je charakteristický černě nebo bíle lakovanou čelní částí přístrojového panelu v duchu tradic a stylu ikonického modelu 500. Díky řadě speciálních doplňků - vysoce lesklé kliky dveří, boční lišty a přední a zadní tzv. fousky - nezůstane Fiat 500L Mirror Cross nikdy bez povšimnutí. Vzhled vozu doplňuje logo Mirror na sloupcích karoserie jako i 17palcová litá kola s diamantovou povrchovou úpravou. Fiat 500L Mirror Cross je k dispozici se zážehovým motorem 1.4 95 k a se vznětovými motory 1.3 MultiJet 95 k (s manuální nebo robotizovanou převodovkou Dualogic) a 1.6 MultiJet 120 k.

 

UconnectTM 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu

Nové verze 500X a 500L Mirror jsou charakteristické systémem UconnectTM 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu, díky čemuž naplňují potřeby všech zákazníků toužících po širokých možnostech konektivity a zajímajících se o poslední trendy v oblasti infotelematiky. Tato další generace systému UconnectTM je standardně vybavena 7palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením, rozhraním Bluetooth hands-free, funkcí audio streaming, čtečkou textových zpráv, rozpoznáváním hlasu, vstupy Aux a USB s integrací iPod a ovladači na volantu. Zákazníci budou vždy ve spojení se světem díky službám UconnectTM LIVE. Po stažení bezplatné aplikace UconnectTM LIVE s App Store nebo Google Play do svých chytrých telefonů mohou naplno využít výhod služeb UconnectTM LIVE, které zahrnují streamování hudby prostřednictvím aplikací Deezer a TuneIn, zprávy z Reuters a připojenou navigaci se službami TomTom LIVE. Současně mohou zůstat v kontaktu se svými přáteli na facebooku a twitteru.

Zvláštní pozornost si zaslouží aplikace eco:Drive a my:Car, které šetří provozní náklady i životní prostředí a vše bedlivě sledují ať už jede zákazník kamkoliv.

 

Mopar® Connect: dálkové ovládání, špičková ochrana

U řady Mirror je na vybraných trzích na přání k dispozici Mopar® Connect, inovativní soubor služeb připojení určených pro bezpečnost a dálkové ovládání vozidla. Tyto služby integrované se službami Uconnect LIVE přidávají několik nových funkcí, jakými jsou například silniční asistence, asistence při nehodách a lokalizace vozidla v případě krádeže. Systém lze rovněž použít k dálkovému ovládání některých funkcí vozidla. Jedná se například o upozornění v případě, že vozidlo překročí určitý rychlostní limit nebo opustí zónu předem definovanou na mapě, nebo pro uzamčení, respektive odemčení dveří. Mopar® Connect umožňuje uživatelům snadné nalezení zaparkovaného vozidla a zobrazení informací o stavu vozidla, hladině paliva a o nabití baterie přímo na displeji chytrého telefonu.

V rámci projektu vyvinutého s firmou Targa Telematics je pro firmy připravena také verze Fleet, která umožňuje správu firemních vozidel. Tato verze představuje kompletní balíček pro účinné a efektivní sledování a správu vozového parku.

 

 

Turín, 8. ledna 2019

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory