25 Červen 2018

Panda Waze: nejpřátelštější vozidlo všech dob

 

 

  • Nový milník rekordní Pandy: Panda Waze je prvním městským vozidlem nesoucím označením Waze a zahrnujícím stejnojmennou navigační aplikaci, což z něj činí nejpřátelštější Pandu všech dob.
  • Waze je mnohem víc než jen navigace: vyhýbá se dopravním zácpám, naviguje k servisu a umí připomenout, kde jste zaparkovali.
  • Zatímco zvenčí se pyšní duchem verze Cross, uvnitř má vysoce technickou a sociální povahu.
  • Integrace aplikací Waze a Panda Uconnect vyvinutá značkou Mopar umožňuje řidičům kromě mnoha dalších funkcí vyhnout se husté dopravě a nalézt nejlepší možnou cestu kcíli díky doporučením komunity, jež jsou sdílená v reálném čase a okamžitě zahrnutá do naplánované trasy.
  • Panda Waze bude na evropské trhy uváděná postupně, přičemž ceny se na jednotlivých trzích budou mírně lišit.
  • Fiat Panda je nejprodávanějším městským vozem v Evropě již 14 let po sobě.
  • V prvním čtvrtletí roku 2018 dosáhly Fiat Panda a model 500 kombinovaného podílu na evropském trhu ve výši 28,4 %.

 

Zkombinováním nejoblíbenějšího modelu řady Fiat z nejsociálnějším navigačním systémem na světě vznikla Panda Waze - technologický klenot, který rozšiřuje tradiční poslání řady Panda: nabízet chytrá řešení, zjednodušovat a zlepšovat život za volantem a být dostupná všem.

 

Nová speciální série Panda Waze je prvním městským vozem integrujícím proslulou navigační aplikaci Waze s již známou aplikací Panda Uconnect. Zároveň umožňuje jejich současné používání a přepínání mezi nimi pouhým dotykem na displej chytrého telefonu.

 

Tato digitální kombinace byla vyvinuta značkou Mopar, která se zabývá poprodejními službami a produkty pro vozidla skupiny FCA. Cílem bylo umožnit řidiči se plně soustředit na jízdu a současně využívat řady služeb. Panda Waze je ideálním vozidlem pro únik z každodenní rutiny k novým městským dobrodružstvím sdílením fotografií, dopravních doporučení a jízdních zkušeností.

Nová Panda Waze představuje rovněž spojení dvou velkých komunit. Od roku 1980 dodnes si Pandu zvolilo 7,5 milionu zákazníků, čímž se stala symbolem svobody na čtyřech kolech. K těmto zákazníkům se nyní přidává více než 100 milionů celosvětových uživatelů aplikace Waze, kteří aktivně sdílejí dopravní informace v reálném čase a přispívají tak k chytrému cestování.

 

Všechny výhody digitální integrace aplikací Waze a Panda Uconnect

Nová speciální série Panda Waze představuje významný krok vpřed v oblasti infotelematiky díky integraci dvou jedinečných aplikací pro chytré telefony: Waze a Panda Uconnect. V digitální éře je potřebné vyměňovat velké množství dat v reálném čase a sledovat je za pomoci zařízení pro konektivitu a uživatelsky vstřícných rozhraní. U Pandy Waze musí řidič vložit svůj chytrý telefon do držáku, který je součástí palubní desky, a okamžitě má k dispozici všechny výhody připojení, samozřejmě s maximálním ohledem na bezpečnost jízdy.

 

Waze je navigační aplikace, která řidičům umožňuje vyhnout se dopravním zácpám a šetřit čas během každodenního dojíždění. Miliony motoristů komunity dennodenně hlásí v reálném čase dopravní situace ve svém okolí, díky čemuž je pak aplikace schopna najít nejlepší možnou trasu. Aplikace je připravena doporučit nejrychlejší trasu, a to na základě dat poskytnutých v reálném čase od více než 100 milionů uživatelů. Ať už jde o dopravní informace či informace o čerpacích stanicích s nejnižšími cenami, Waze je spolehlivým společníkem na cestách a při každodenních městských dobrodružstvích.   

 

Navigace Waze je integrovaná v aplikaci Panda Uconnect, která je podporovaná operačními systémy Android i iOS. Řidič může jejím prostřednictvím používat chytrý telefon jako další rozšíření vozidla. Prostřednictvím displeje telefonu lze přistupovat ke všem infotelematickým funkcím: přepínat rádiové stanice, vybírat playlisty, nastavovat hlasitost, spravovat telefonické hovory a textové zprávy či kontrolovat diář nebo počasí v reálném čase. Aplikace Panda Uconnect komunikuje s palubním infotelematickým systémem, který zahrnuje technologii Bluetooth 2.1, funkci audio streaming a rozpoznávání hlasu a zpracovává data ze zásuvek USB a AUX.

 

Panda Waze dovoluje současné použití obou aplikací. V okně aplikace Panda Uconnect na chytrém telefonu lze zobrazit aplikaci Waze včetně směrových instrukcí a odhadu času příjezdu do cílové destinace. Samozřejmě je možné i obrácené uspořádání, kdy se na pozadí aplikace Waze zobrazuje Panda Uconnect. Pokud systém odhalí docházející palivo nebo nízký tlak v pneumatikách, na displeji chytrého telefonu se objeví varovné hlášení a uživateli je doporučena nejbližší čerpací stanice nebo servis: poté stačí zvolit cílovou destinaci a navigace okamžitě doporučí nejlepší cestu do cíle.

 

Díky nové aplikaci Panda Uconnect se fotografie a videa pořízená na palubě nové Pandy Waze uloží do galerie v chytrém telefonu řidiče a jsou připravené pro sdílení s přáteli: jedná se o další originální způsob, jak prožít různě dlouhé cesty, užít si inovativní služby a inteligentní sociální navigační systém.

 

V neposlední řadě aplikace Panda Uconnect obsahuje funkce Find myCar, která pomáhá řidiči vzpomenout si, kde své vozidlo zaparkoval, funkci My Car pro kontrolu parametrů vozidla, jako jsou termíny plánované údržby a konzultace s uživatelskou příručkou, a nakonec přímé kontaktování centra péče o zákazníky nebo silniční asistence. Pokud je aktivovaná funkce Object Reminder, řidič je při opuštění vozidla upozorněn na věci zapomenuté ve vozidle.

 

U modelu Panda Waze je k dispozici také nová sada služeb Mopar Connect, která je určená pro bezpečné a dálkové sledování vozidla (během uvedení na trh bude k dispozici zatím pouze omezený počet vozidel Fiat Pande Waze se službami Mopar Connect). UConnect Live získává se službou Mopar Connect nové služby konektivity, jako jsou asistence v případě nehody nebo vyhledávání odcizeného vozu. Na obrazovce je navíc možné dálkově sledovat některé parametry, například překročení přednastavené rychlosti nebo opuštění oblasti předem definované na mapě, případně dálkově odemknout či zamknout vozidlo. Mopar Connect nabízí větší bezpečnost, klid a nepřetržitou kontrolu nad vozidlem.

 

Nová Panda Waze využívá vzhled verze Cross a jistě osloví všechny, jež rádi sdílejí své zážitky na sociálních sítích. Tato skupina, především mileniálů, chce, aby jejich vozidlo poskytovalo maximální možnosti konektivity a současně výrazný styl za přijatelnou cenu. Při pohledu zvenku je Panda Waze charakteristická logem Waze na předním nárazníku. Její městskou a dynamickou osobitost podtrhují černé doplňky, například boční lišty, kryty vnějších zpětných zrcátek, střešní ližiny a kliky dveří. Vnější vzhled doplňují 15palcová kola s novou leštěnou povrchovou úpravou. Stejně mladistvý a dynamický vzhled charakterizuje také interiér, kde na posádku čeká nové čalounění sedadel v atraktivní kombinaci s novým titanově šedým přístrojovým panelem. Bohatá standardní výbava zahrnuje rádio s Bluetooth a držák chytrého telefonu na palubní desce, klimatizaci, 4 airbagy, ESP s funkcí Hill Holder, senzor tlaku v pneumatikách, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, přední hlavové opěrky se systémem proti poranění krční páteře a výškově nastavitelný volant. K dispozici je se zážehovým motorem 1.2 o výkonu 69 k.

 

Další rekord bestselleru značky Fiat  

Nová Panda Waze potvrzuje schopnost řady Panda vytvářet módní trendy a do segmentu městských vozidel dodávat inovativní technologie. Panda byla prvním městským vozem s pohonem všech kol, prvním vozem v segmentu, který získal titul Mezinárodní auto roku (2004) a ve stejném roce byla rovněž prvním městským automobilem, který vyšplhal do základního tábora na Mount Everestu v nadmořské výšce 5200 m. Dlouhá série prvenství pokračovala v roce 2006, kdy se Fiat Panda stal prvním městským vozem vyráběným v masovém měřítku s pohonem na zemní plyn. Od této doby je v Itálii každoročně nejprodávanějším vozem na zemní plyn a od roku 2007 kumulativně nejprodávanějším vozem na zemní plyn v celé Evropě. Nyní se stává prvním městským vozidlem na světě, které nese označení Waze a integruje funkce aplikace do svého informačního systému.

 

Speciální série Panda Waze rozšiřuje řadu městských vozidel značky Fiat. Modely Panda a 500 jsou od roku 2006 jednoznačným evropským bestsellerem. Vůdčí postavení na evropském trhu potvrzuje i první čtvrtletí roku 2018, kdy kombinovaný podíl obou modelů dosáhl 28,4 %. Navíc Fiat Panda je absolutním lídrem na italském a řeckém trhu a řadí se do první trojice nejprodávanějších modelů ve Španělsku, Portugalsku, Rakousku a Švýcarsku.

 

 

Turín, 19. června 2018

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory