23 Listopad 2012

Panda TwinAir Turbo Natural Power získala ve Švýcarsku titul Nejekologičtějšího vozu roku 2013

 

  • Prvnímu vozidlu na světě s dvouválcovým motorem spalujícím zemním plyn udělila švýcarská jury prestižní titul.
  • Nový městský automobil Fiatu zvítězil mezi deseti nominovanými konkurenty zahrnujícími také hybridní a elektrická vozidla, a to především díky svým ekologickým a ekonomickým přednostem, jež jsou kombinovány s excelentními jízdními vlastnostmi.
  • Nový motor 0.9 TwinAir Turbo Natural Power 80 k má extrémně nízké emise CO2 (86 g/km), které představují rekordní hodnotu vrámci skupiny Fiat a jednu znejlepších na celém trhu, a nízkou spotřebu paliva: 3,1 kg/100 km v kombinovaném provozu.

 

 

Fiat Panda Natural Power byl ve Švýcarsku zvolen nejekologičtějším vozem roku 2013, přičemž porazil dalších devět uchazečů, včetně několika hybridních a elektrických vozidel. Prestižní titul sponzorovaný magazínem Schweizer Illustrierte byl Fiatu Panda Natural Power udělen během ceremoniálu v předním švýcarském centru pro environmentální technologie Umweltarena ve Spreitenbachu.  

 

Nová Panda TwinAir Turbo Natural Power 80 k je prvním vozidlem na světě vybaveným malým, ale živým dvoupalivovým přeplňovaným dvouválcovým motorem, který spaluje zemní plyn a benzin. Motor má vysoký specifický výkon a vysokou hodnotu točivého momentu, což kombinuje úsporu paliva s potěšením z jízdy. S ohledem na širší rozchod kol a na zavěšení zadních kol s pevnější torzní příčkou navržené speciálně pro tuto verzi jsou ovladatelnost i komfort Pandy Natural Power na mnohem vyšší úrovni než u předchozí generace. Vozidlo je nejen zábavnější, ale i bezpečnější.

 

Fiat Panda Natural Power je k dispozici ve čtyř nebo pětisedadlovém provedení a se čtyřmi stupni výbavy Pop, Easy, Lounge a Trekking. Nová Panda s motorem 0.9 TwinAir Turbo Natural Power o výkonu 80 k při pohonu na zemní plyn zaznamenává velmi nízkou hladinu emisí CO2 (86 g/km) a nízkou spotřebu paliva (3,1 kg/100 km v kombinovaném provozu). Hodnoty emisí jsou dokonce absolutně rekordní v celé skupině Fiat a jedny z nejnižších na trhu.

 

Excelentní je rovněž dojezd, který ve srovnání s Pandou Classic 1.4 Natural Power vzrostl o 10 % a také výkon, jenž je o 30 % vyšší. Díky umístění obou nádrží na zemní plyn pod podlahu vozidla zůstal zavazadlový prostor stejně objemný jako u zážehových a vznětových verzí. Kromě přístupu do městských center s dopravními restrikcemi může nová Panda poháněná zemním plynem parkovat i v podzemních garážích a být přepravována na trajektech.

 

Je nutné poznamenat, že Panda TwinAir Turbo Natural Power je, jako všechna vozidla Fiatu poháněná zemním plynem či LPG, továrním výrobkem Fiatu, což znamená, že její prodej je řešen prostřednictvím běžné dealerské sítě. Díky tomu si uživatel může být jistý vysokými bezpečnostními standardy jako i špičkovou kvalitou a spolehlivostí. Díky zavádění nejmodernějších technologií v této oblasti jsou provozní náklady minimální.

 

Panda TwinAir Turbo Natural Power rozšiřuje řadu ekologickým modelů skupiny Fiat, jež je na evropském trhu zcela unikátní, a zcela jistě přispěla k tomu, že značka Fiat zaznamenala podle posledního průzkumu přední světové konzultační a výzkumné společnosti v oblasti automobilové techniky JATO velmi významného výsledku. Fiat se stal již pátým rokem po sobě značkou vozidel s nejnižší mírou emisí CO2 prodávaných na evropském trhu v roce 2011. Fiat dosáhl průměrné hodnoty emisí 118,2 g/km, což je o 4,9 g/km méně než v roce 2010. Od roku 1997 má na kontě přes 500 000 prodaných osobních a užitkových automobilů řady Natural Power.

 

 

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory