19 Září 2018

Nový Fiat 500L S-Design, sportovní emoce pro mladé rodiny

 

  • Speciální edice Fiat 500L S-Design je posledním přírůstkem v rodině Fiat S-Design, která již zahrnuje modely 500X, Tipo hatchback a 124 Spider.
  • Edice 500L S-Design je určena mladým a metropolitně založeným zákazníkům a zvýrazňuje dynamickou povahu řady 500L.
  • Nový model 500L S-Design vychází z verze Cross. Využívá vyšší výšku, sportovní vzhled, nabízí exkluzivní matně bronzový odstín karoserie s leskle černou střechou, doplňky v provedení Myron, dvoutónová 17palcová litá kola a sportovní interiér.
  • Vysoce pokročilá konektivita díky systému UconnectTM 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkcemi Apple CarPlay a Android AutoTM.
  • Účinné zážehové a vznětové motorizace splňující emisní normu Euro 6/D.
  • Fiat 500L S-Design má všechny atributy k tomu, aby navázal na dosavadní úspěch řady 500L, která byla na trh uvedena v roce 2012 a již pět let po sobě se drží na vrcholu svého segmentu.

 

Sportovnost a výrazný styl do městských ulic. Nabídku značky Fiat rozšiřuje model 500L S-Design. Nová speciální edice zkoumá nové možnosti filozofie Cool & Capable a doplňuje rodinu vozidel S-Design, které jsou charakteristické exkluzivitou, dynamikou a osobitostí.
Nová interpretace crossoveru 500L vychází z verze Cross a je navržená pro únik od každodenní rutiny. Vyniká nezaměnitelným sportovním vzhledem a bohatou standardní výbavou. Fiat 500L S-Design respektuje ikonický styl modelu 500 a je řešením pro všechny mladé rodiny toužící po dynamice a konektivitě.
Nový model 500L S-Design je posledním přírůstkem v rodině, která se v posledních měsících významným způsobem podílí na prodejním mixu řad 500X, Tipo a 124 Spider. Model 500L S-Design je ideálním vozem pro muže, kteří se zajímají o módu a nové technologie v oblasti konektivity.
Z vnějšího pohledu je nová edice charakteristická kombinací vzhledu Cross, vyšší světlé výšky, exkluzivního matného bronzového odstínu karoserie, leskle černé střechy a působivé tmavé povrchové úpravy Myron. Ta byla použitá pro boční lišty, kliky dveří, kryty vnějších zpětných zrcátek, rámečky koncových světel, ochrannou přední část a masku chladiče jako i 17palcová dvoutónová kola, kde je kombinovaná s leskle černým odstínem. Vzhled karoserie modelu 500L S-Design doplňují mlhová světla a zadní zatmavená okna. Sportovní duch je patrný také v interiéru, kterému vládne matně černý texturovaný přístrojový panel s logem 500 v měděném odstínu a speciální černé textilní čalounění S-Design. Jedná se o velmi osobité prvky, které nepochybně přispějí k dalšímu úspěchu řady 500L. Od svého uvedení na trh v roce 2012 je model 500L na vrcholu svého segmentu a v Itálii dokonce absolutním lídrem kategorie. O kvalitách modelu svědčí i pět set tisíc vyrobených vozidel. V současné době je model lídrem segmentu v Itálii, Srbsku a Turecku a řadí se mezi tři nejúspěšnější modely segmentu ve Španělsku, Francii, Švýcarsku, Belgii, Dánsku, Portugalsku a Řecku.
Odvážný vzhled modelu 500L S-Design podporuje bohatá standardní výbava, zahrnující ABS, ESP, šest airbagů, tempomat, multifunkční volant čalouněný technickou kůží, 3,5palcový barevný TFT displej mezi kontrolními ukazateli, zadní sedadla dělená v poměru 60/40 a LED světla denního svícení. Fiat 500L S-Design nabízí nejnovější generaci infotelematického systému UconnectTM 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkcemi zrcadlení chytrého telefonu Apple CarPlay a Android AutoTM.

 

Sportovnost a osobitost na první pohled

Model 500L S-Design je zaměřen na mladou a metropolitně založenou klientelu, kterou oslní exkluzivním matně bronzovým odstínem karoserie v kombinaci s leskle černou střechou. Karoserii zušlechťují četné doplňky s povrchovou úpravou Myron. Jedná se o boční lišty, kliky dveří, fousky na přední části, rámečky zadních koncových světel, lištu na zadních výklopných dveřích a kryty vnějších zpětných zrcátek. Sportovní vzhled nové speciální edice umocňují zatmavená zadní okna a 17palcová dvoutónová litá kola v kombinaci Myronu a leskle černého odstínu.
Elegantní a zároveň sportovní styl pokračuje v interiéru, který je charakteristický řadou tmavých doplňků včetně matně černého texturovaného přístrojového panelu s logem 500 v měděném odstínu. Prostor pro cestující je osobitější díky speciálním sedadlům S-Design v kombinaci černé textilie a čalounění Scuba s dvojitým prošíváním a měděným logem 500. Na přání jsou k dispozici také sedadla s černými koženými vložkami, která interiéru dodávají další dotek elegance a svěží a moderní vzhled.
Kromě exkluzivní dvoutónové karoserie v matně bronzovém odstínu s leskle černou střechou je nový Fiat 500L S-Design k dispozici také v barvách bílá Gelato, bronzová Donatello, šedá Moda, zelená Toscana (všechny s kombinaci s leskle černou střechou) a černá.

 

UconnectTM 7" HD LIVE s funkcemi Apple CarPlay a Android AutoTM

Vytváření chytrých řešení, která zjednodušují a zlepšují život na palubě a jsou dostupná všem, představuje základní filozofii a poslání značky Fiat. Nový model 500L S-Design není výjimkou. Ve standardní výbavě nabízí systém Uconnect 7" HD LIVE s dotykovou obrazovkou a funkcemi Apple CarPlay a Android AutoTM. Jedná se o verzi vytvořenou pro zákazníky, kteří se zajímají o konektivitu a poslední trendy na poli infotelematických systémů. Na přání (na vybraných trzích) jsou k dispozici také inovativní služby Mopar® Connect, které kombinují asistenční služby pro zajištění bezstarostné jízdy a dálkové ovládání pro nepřetržitou kontrolu na dálku prostřednictvím chytrého telefonu.
Nová generace infotelematického systému UconnectTM využívá 7palcovou dotykovou obrazovku s vysokým rozlišením, rozhraní Bluetooth, funkci audio streaming, čtečku textových zpráv, rozpoznávání hlasu, vstupy AUX a USB a také ovládání na volantu. Na přání je rovněž k dispozici přepracovaná parkovací kamera nabízející vysoce ostrý obraz a dynamické navádění jako i integrovaná navigace TomTom s mapovými podklady 3D a IQ Routes.
Uživatelé se mohou připojit k službám UconnectTM LIVE po stažení bezplatné aplikace UconnectTM LIVE z App Store nebo Google Play Store do svého chytrého telefonu. To jim umožní naplno rozvinout výhody služeb UconnectTM LIVE, které zahrnují streamování hudby z kanálů Deezer a TuneIn, čtení novinek z Reuters, navigaci TomTom LIVE, a navíc mohou zůstat v kontaktu s přáteli na facebooku nebo twitteru. Prostřednictvím aplikací eco:Drive a my:Car pak budou mít provozní náklady a dopad své jízdy na životní prostředí vždy pod kontrolou.
Inovativním prvkem systému UconnectTM je integrace Apple CarPlay - nejchytřejšího a nejbezpečnějšího způsobu použití iPhonu ve vozidle - a kompatibilita s Android AutoTM, jež umožňuje využít všechny funkce Google.
Funkce Apple CarPlay zobrazuje směrové instrukce optimalizované podle aktuální dopravy a lze ji použít také k telefonování, odesílání a přijímání textových zpráv či přehrávání hudby. To vše při zachování maximální soustředěnosti na jízdu. Stačí připojit iPhone a vyrazit na cestu.
Apple CarPlay rovněž spolupracuje s ostatními aplikacemi v zařízení iPhone, jakými jsou oblíbená hudba, zprávy či hlasové aplikace. CarPlay využívá hlasové ovládání Siri a je speciálně navržen pro jeho využití během jízdy.
Systém UconnectTM je rovněž kompatibilní s Android AutoTM, díky čemuž umožňuje pokračovat v práci s aplikacemi Android ve vozidle. Aplikace a služby chytrého telefonu se zrcadlí na centrální obrazovce vozidla. Řidič může ovládat Google MapsTM a získat směrové instrukce nebo přistupovat k hudebním souborům, multimediálnímu obsahu či oblíbeným aplikacím v chytrém telefonu. Snadná a okamžitá interakce s kompatibilními zařízeními zaručuje pohodlí a bezpečnost, což se odráží ve vysoké úrovni komfortu na palubě a lepší ergonomii.
Po připojení chytrého telefonu s operačním systémem Android k infotelematickému systému vozidla se aplikace Android zobrazí na obrazovce vozidla. Další informace na stránkách support.google.com/androidauto.

Android Auto, Google Play a Google Maps jsou ochranné známky společnosti Google LLC.
Apple CarPlay je registrovanou ochrannou známkou společnosti Apple Inc.

 

Účinné a vysoce výkonné motory plnící emisní normu Euro 6/D

V souladu s přísnějšími emisními předpisy Euro 6/D zavádí Fiat 500L S-Design novou řadu motorizací. Ta zahrnuje zážehový motor 1.4 Fire o výkonu 95 k v kombinaci s 6stupňovou manuální převodovkou, vznětový přeplňovaný motor 1.3 MultiJet II o výkonu 95 k s manuální nebo robotizovanou převodovkou Dualogic nebo vznětový přeplňovaný motor 1.6 MultiJet II o výkonu 120 k ve spojení s manuální převodovkou.
Motor 1.4 Fire o výkonu 95 k dostal aktualizovaný software pro splnění nových emisních předpisů. Vznětové motory jsou vybavené novým systémem selektivní katalytické redukce SCR (Selective Catalytic Reduction) využívající vstřikování činidla AdBlue (roztok, který tvoří z 32,5 % močovina a z 67,5 % destilovaná voda) pro redukci oxidů dusíku (NOx) a filtr pevných částic DPF (Diesel Particulate Filter) pro snížení pevných částic, to vše v jednom řešení. Výsledkem této technologie je nejvyšší ohleduplnost k životnímu prostředí, jakou dnes vznětové motory dokážou nabídnout, navíc bez jakéhokoliv kompromisu k výkonu.
Křivky výkonu a točivého momentu potvrzují výjimečnost rodiny MultiJet II, která byla vždy charakteristická vysokým točivým momentem v nízkých otáčkách. Tuto výhodu si zachovává i nejnovější generace motorů. Motor 1.3 MultiJet II poskytuje výkon 95 k a nejvyšší točivý moment 200 Nm při 1500 ot./min a motor 1.6 MultiJet II poskytuje výkon 120 k a točivý moment 320 Nm při pouhých 1750 ot.min.

 

Turín, 19. září 2018

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory