18 Listopad 2015

Nový Fiat 124 Spider

 

Fiat 124 Spider oživuje legendární vůz s ikonickým italským designem a dynamickými jízdními vlastnostmi

 

  • Téměř 50 let od představení původní verze se na trh vrací Fiat 124 Spider.
  • Novinka poskytuje ikonický italský design, který je moderní interpretací legendárního Spideru z 60. let.
  • K dispozici s přeplňovaným zážehovým motorem 1.4 MultiAir o výkonu 140 ka točivém momentu 240 Nm vkombinaci sšestistupňovou manuální převodovkou.
  • Nabízířadu bezpečnostních prvků a technologií pro větší komfort a pohodlí.
  • Limitovaná edice Anniversary čítající 124 kusů pro oslavu původního Spideru.

 

Značka Fiat oživuje legendární jméno Fiat 124 Spider a na svět přivádí novou generaci legendy s klasickým italským designem a špičkovým výkonem. Vzdává tak hold původnímu modelu 124 Spider, který se představil před téměř půl stoletím. Fiat 124 Spider je ryzím italským sportovním roadsterem nabízejícím potěšení z jízdy, kultovní italský design, špičkové technologie a vysokou úroveň bezpečnosti.

 

Úchvatné jízdní vlastnosti díky důmyslné konstrukci  
V regionu EMEA bude Fiat 124 Spider k dispozici s osvědčeným čtyřválcovým zážehovým přeplňovaným motorem 1.4 MultiAir Turbo, který se tak vůbec poprvé objevuje u vozu s pohonem zadních kol. Agregát poskytuje výkon 140 k a točivý moment 240 Nm a kombinován je s šestistupňovou manuální převodovkou.

Podvozek modelu Fiat 124 Spider využívá lichoběžníkové zavěšení vpředu a víceprvkovou nápravu vzadu se speciálním odladěním pro maximální stabilitu v zatáčkách a při brzdění. Lehké řízení má díky elektrickému posilovači řízení s dvojitým pastorkem skvělou odezvu.

Kalibrace řízení a zavěšení kol, lehký rám, vyvážené rozložení hmotnosti na nápravy a přeplňovaný motor poskytují nezaměnitelné potěšení z jízdy. Pozornost byla věnována také hluku a vibracím (NVH) a díky akustickému čelnímu oknu a použití špičkové izolace se vůz může pochlubit mimořádně nízkou hlučností.

Pro opravdové potěšení z jízdy s nebem nad hlavou je Fiat 124 Spider vybaven stahovací plátěnou střechou, která se vyznačuje mimořádně snadnou manipulací a minimální sílou potřebnou pro ovládání.

 

Nabitý bezpečnostními prvky a technologiemi
Zcela nový roadster je k dispozici s řadou prvků aktivní a pasivní bezpečnosti včetně adaptivních čelních světlometů a zadní couvací kamery. Vysokopevnostní karoserie poskytuje pevnost a současně nízkou hmotnost.

Fiat 124 Spider nabízí také řadu volitelných prvků a technologií pro větší komfort a pohodlí, například 7palcovou dotykovou obrazovku s digitálním rádiem, možností ovládání multimediálních zařízení, rozhraním Bluetooth, dále vyhřívaná sedadla nebo bezklíčový vstup a startování Keyless Enter'n Go. Pro špičkovou kvalitu zvuku i při stažené střeše je nabízen prémiový audio systém Bose včetně dvojitých reproduktorů v hlavových opěrkách.

 

Design vychází z původního modelu a představuje moderní interpretaci klasických tvarů
Nový Fiat 124 Spider byl navržen ve stylistickém centru Fiat v Turíně. Jeho tvar je inspirován původním Spiderem z roku 1966, který je obecně považován za jeden z nejhezčích vozů značky Fiat. Původní tvary však dostaly moderní podobu. Fiat 124 Spider má nadčasové štíhlé linie, vyvážené proporce a sportovní poměr mezi kabinou a kapotou. Na historii odkazují také šestiúhelníková mřížka chladiče i samotný vzor mřížky, prolisy na kapotě demonstrující výkon vozu, jako i ostře řezaná vodorovná zadní koncová světla.

Interiér byl navržen se zaměřením na posádku a je charakteristický na dotek měkkými materiály. Pro zvýraznění požitku z jízdy byl kladen důraz na ergonomii, zvláště v případě hlavních ovládacích prvků, tedy volantu, pedálů a řadicí páky. 

Fiat 124 Spider je k dispozici ve dvou stupních výbavy: 124 Spider a Lusso. Každý z modelů je nabízen v osmi odstínech karoserie, včetně Rosso Passione (jednoduchá červená), Bianco Gelato (jednoduchá bílá), Nero Vesuvio (černá metalíza), Grigio Argento (šedá metalíza), Grigio Moda (tmavě šedá metalíza), Bronzo Magnetico (bronzová metalíza), Azzurro Italia (azurová metalíza) a třívrstvého bílého laku Bianco Ghiaccio.

 

Speciální edice umožňuje nadšencům získat jedny z prvních Fiatů 124 Spider

Pro oslavu návratu kultovního jména bude vyrobena 124kusová limitovaná série Anniversary. Každé z těchto vozidel bude očíslováno a opatřeno pamětním štítkem. Limitovaná edice bude k dispozici v červeném odstínu Rosso Passione s prémiovými černými koženými sedadly. Nový Fiat 124 Spider se v showroomech značky Fiat v regionu EMEA objeví v létě 2016.

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory