14 Březen 2017

Další úspěch závodu Panda Raid

 

  • 9. ročník závodu Panda Raid, vytrvalostního off-roadového dobrodružství starších vozidel Panda*.
  • 300 týmů stanovilo nový rekord v účasti v závodu z Maridu do Marakéše.
  • Přes 3000 kilometrů v sedmi dnech, Panda Raid se stala jednou z nejvýznamnějších události off-roadového kalendáře.
  • Fiatu Panda se podařilo překonat všech překážky a dobýt poušť se stejnou lehkostí jako dobývá města.

 

Tento ročník zaznamenal rekordní účast 300 týmů (190 týmů z Madridu a 110 týmů z Almerie), které na tradiční závod Panda Raid vyrazili 4. března trajektem přes Gibraltar.

Ráno v 8:00 přistáli posádky v Nadoru, který byl rovněž startem první etapy závodu. Letošní ročník závodu, jehož se účastní modely Fiat Panda vyrobené před rokem 2003 zahrnoval celkem tři kategorie: 4x2, 4x4 a Student.

 

Prvním cílem byl Tissaf (po 322kilometrové cestě). Tato etapa ukázala, že ročník 2017 bude nejtěžším v celé historii Panda Raid a samozřejmě také nejvíce vzrušujícím.  

Týmy byly postavené před úkol zvládnout komplikovaný terén tvořený pískem, kameny a dunami, brody a blátem.  

Čtvrtá etapa proběhla hluboko v poušti a otestovala nejen techniku, ale i účastníky, kteří tak museli pro překonání problémů zapojit svou vynalézavost a týmovost, a to pouhé dva dny před koncem celého závodu.  

Pátá etapa byla nejdelší z celého závodu Panda Raid a zahrnovala především spalující horko a opět hodně písku. Dostat se přes obtížný terén vyžadovalo celodenní a únavnou jízdu.

 

Finální etapa závodu Panda Raid 2017 otestovala všechny, a to důkladně. Den začal sérií rychlých úseků, které přivedli účastníky před dveře filmových studií Ouarzazate, kde byly natočené stovky filmů. V druhé části dne posádky zamířili na vysokohorské silnice afrického Col du Tichka nalézající se 2260 metrů nad mořem.

Vítězi v kategorii 4x2 se stali Jesus Miguel Varela Gonzalez a Alejandro Fraga Paradela (kromě triumfu v poslední etapě), ve třídě 4x4 Rodrigo Viejo Viejo a Fernando Carlos López Ramos a v kategorii Student pak Francisco José Benítez Martín a Franciso Javier Morales Liñán. Cenu za nejlepší dekoraci Pandy získali Roger Badia Corominas a Joaquín Barba Gutiérrez.

 

Fiat Panda opět prokázal, že je zcela jedinečným vozidlem a od svého uvedení na trh v 80. letech nabízí vlastnosti, díky kterým je schopen dobývat města a pouště se stejnou lehkostí. Jeho všestrannost ve všech oblastech zůstala nezměněna a potvrzuje, proč je Panda 4x4 nejprodávanějším SUV své třídy.

 

Kalendář Panda Raid 2017:

 4. března - 0 etapa: Madrid - Almería

 5. března - 1 etapa: Nador - Tissaf

 6. března - 2 etapa: Tissaf - Boudnib

 7. března - 3 etapa: Boudnib - Merzouga

 8. března - 4 etapa: Merzouga - Tafraoute

 9. března - 5 etapa: Tafraoute - Tansikht

 10. března - 6 etapa: Tansikht - Marrakesh

 

Více informací na www.pandaraid.com

 

Videa z rally Panda Raid naleznete na oficiálním kanálu YouTube

 

 

* Všechny modely Fiat Panda a Panda 4x4 vyrobené před rokem 2013 jsou připravené na účast bez dalších úprav.

 

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory