10 Únor 2014

500L Beats Edition™ a nová řada 500L modelového roku 2014: nové přírůstky pro posílení úspěchu rodiny 500

 

  • Premiéra nové speciální edice 500L Beats EditionTM: směs technologií a metropolitního vzhledu.
  • Nová řada Fiat 500L modelového roku 2014: a několik nových prvků, včetně zcela nové metalické barvy Venezia Blue, nového textilního a koženého čalounění a nových volitelných doplňků.
  • Nové motorizace o výkonu 120 k pro řadu 500L: vznětový přeplňovaný motor 1.6 MultiJet II s malým turbodmychadlem Honeywell s variabilní geometrií je ztělesněním účinnosti a výkonu; zážehový motor 1.4 T-Jet je pak šampiónem ve smyslu spolehlivosti a provozních nákladů. Nabídku doplní ekologický motor 1.4 Turbo LPG.
  • Exkluzivní příslušenství Mopar® pro nové verze a vysoce kvalitní asistenční služby, záruky a plány údržby v rámci nabídky Mopar Vehicle Protection.
  • V roce 2013 se řada 500L vyšplhala na přední příčky prodejů vcelé Evropě. Za pouhých pár měsíců stanula na vrcholu svého segmentu s podílem 17,2 %. Mimo to byla v Itálii lídrem celého segmentu s podílem 40,9 % a rovněž nejprodávanějším modelem mezi středně velkými automobily se vznětovými motory.

 

Fiat představuje novou speciální edici 500L Beats EditionTM a novou řadu 500L modelového roku 2014, která přichází s upravenou nabídkou, novými barvami, čalouněním a volitelnými prvky. V nabídce se nově objevují motory 1.6 MultiJet II o výkonu 120 k a 1.4 T-Jet o výkonu 120 k, které později doplní i dvoupalivová verze (LPG/benzin).   

 

Tyto důležité inovace posílí úspěch rodiny 500L, konkrétně modelů 500L, 500L Trekking a 500L Living, které se v roce 2013 vyšplhaly v Evropě na přední příčky prodejů. Za pouhých pár měsíců dosáhla řada 500L podílu 17,2 %. V Itálii byla jedničkou ve svém segmentu s podílem 40,9 % a také nejprodávanějším modelem mezi středně velkými automobily se vznětovými motory.

 

Fiat 500L Beats EditionTM

Zatímco speciální série kultovního modelu 500 jsou ztělesněním módy, řada 500L vychází ze světa technologií, které jsou v duchu filozofie značky Fiat velmi propracované, avšak současně uživatelsky vstřícné, díky čemuž činí každodenní život jednodušší a zábavnější.

Fiat 500L Beats EditionTM je vybaven audio systémem, který představuje naprostou revoluci v poslechu hudby ve vozidle. Zakladatelé značky Beats - legendární rapper a producent Dr. Dre a ředitel společnosti  Interscope Geffen A&M Records a producent Jimmy Lovine - ve spolupráci se zvukovými experty Fiatu vyvinuli a odladili zcela nový audio systém. Výsledkem je Hi-Fi systém, který nabízí výjimečný poslechový zážitek v podobě křišťálově čistého zvuku s vysokým rozlišením, kterého mohou dosáhnout pouze hudební experti Dr. Dre a Lovine.

 

Fiat 500L Beats EditionTM je charakteristický dvoutónovou šedo-černou karoserií - matnou nebo lesklou - s červenými a matně chromovanými doplňky pro moderní metropolitní vzhled. Stejný styl poskytuje také interiér. Dominují mu celočerné provedení s novými černými textilními a koženými (eko kůže) sedadly s červeným prošíváním.

 

Nová speciální edice 500L Beats EditionTM je na italském trhu k dispozici od tohoto týdne, u ostatních prodejců Fiat v celé Evropě se pak objeví ve velmi krátké době.

 

Nová řada Fiat 500L modelového roku 2014

Spolu s novým Fiatem 500L Beats EditionTM a novými motory o výkonu 120 k se představuje celá modernizovaná řada 500L. Nabídka byla upravena a zahrnuje několik nových a důležitých prvků, včetně nové metalické modré barvy Venezia a nových textilních nebo kožených interiérů, jako i nových volitelných paketů, které zákazníkům přináší řadu výhod.

V závislosti na trhu je řada 500L modelového roku 2014 nabízená ve třech stupních výbavy (Pop, Pop Star a Lounge), speciální edici 500L Beats EditionTM a verzi Business určené profesionálům. Navíc nabízí řadu volitelných doplňků a příslušenství, které zákazníkům přináší další komfort při zřejmém ekonomickém zvýhodnění, mimo jiné také v podobě paketů, jakými jsou Pop Star, Lounge a Trekking.

 

Nové motory pro řadu 500L o výkonu 120 k

Pro posílení vůdčího postavení v segmentu řadu 500L, včetně modelů 500L Trekking a 500L Living - dvou vývojových verzí s identitou rodiny 500, avšak překračujících konvenční hranice segmentu -, rozšiřuje dvojice nových motorů: vznětový přeplňovaný motor 1.6 MultiJet II a zážehový motor 1.4 T-Jet.

 

Tato dvojice přeplňovaných motorů o shodném výkonu 120 k - tato výkonová třída tvoří na evropském trhu podíl 16 % - nabízí stejné vlastnosti: výkon v případě potřeby, potěšení z jízdy ve všech situacích a nízkou spotřebu paliva a produkci emisí.

 

Motor 1.6 MultiJet II o výkonu 120 k poskytuje skvělé výkonové parametry a současně vykazuje nízkou spotřebu paliva, což jej činí ideálním i pro dlouhé cesty. Mimo to plní emisní normu Euro 6. Tajemství tohoto motoru tkví v účinné kombinaci pokročilých řešení a technologie Fiat MultiJet II. Prostřednictvím malého turbodmychadla s variabilní geometrií vyvinutého společností Honeywell motor dosahuje výkonových parametrů na vrcholu segmentu: nejvyšší výkon 120 k při 3750 ot./min, nejvyšší točivý moment 320 Nm při 1750 ot./min, nejvyšší rychlost 189 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,7 sekundy, spotřeba paliva v kombinovaném provozu 4,6 l/100 km a emise 120 g CO2/km.

 

Zatímco motor 1.6 MultiJet Turbo charakterizují především účinnost a výkon, druhý nový motor 1.4 T-Jet 120 k je typický extrémní spolehlivostí, kompaktními rozměry a excelentním vyvážením mezi temperamentními jízdními vlastnostmi a provozními náklady.

 

Motor 1.4 T-Jet je dokonalým vyjádřením konceptu downsizingu, zejména díky ověřeným a spolehlivým technologiím, jakými jsou Fire a přeplňování. O úspěchu technologie Fire svědčí více než 500 000 vyrobených motorů. Tato technologie se setkala s úspěchem na všech trzích a ve všech aplikacích. Motor 1.4 T-Jet Euro 6 ve Fiatu 500L poskytuje: nejvyšší výkon 120 k při 5000 ot./min, nejvyšší točivý moment 215 Nm při 2500 ot./min, nejvyšší rychlost 189 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,2 sekundy, spotřebu paliva v kombinovaném provozu 6,9 l/100 km a emise 159 g CO2/km.

 

Extrémní univerzálnost kombinace technologií Fire a Turbo se projevuje rovněž v dvoupalivové verzi motoru 1.4 T-Jet spalující benzin a LPG, která se u modelů 500L objeví ve velmi krátké době. Tato pohonná jednotka poskytuje shodný výkon a točivý moment jako benzinová verze, k čemuž však přidává nezanedbatelné výhody alternativního paliva, zejména ve smyslu ohleduplnosti k životnímu prostředí a ekonomiky provozu. Použití nejmodernějších technologií vedlo ke splnění přísných norem Euro 6, zvýšení dojezdu a zajištění působivého výkonu: nejvyšší výkon 120 k při 5000 ot./min, nejvyšší rychlost 189 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,6 sekundy, spotřeba paliva v kombinovaném provozu 8,9 l/100 km a emise 144 g CO2/km.

 

Zajímavostí motoru 1.6 MultiJet II 120 k je malé turbodmychadlo s variabilní geometrií lopatek, které vyvinula společnost Honeywell. Tento lídr v oblasti výroby a technologií patří mezi stovku nejlepších společností podle seznamu Fortune's top 100 a dodává produkty a služby pro letectví, technologie řízení budov a továren, turbodmychadla a vysoce efektivní materiály.

 

Exkluzivní produkty Mopar®

Zákazník si může svůj vůz přizpůsobit podle vlastních představ. Právě to je cílem ohromujícího sortimentu příslušenství a služeb Mopar® určených pro celou rodinu 500. Mopar® je společnost skupiny Fiat-Chrysler zaměřená na služby, náhradní díly a péči o zákazníka v celém regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika).

Mezi tímto příslušenstvím nechybí ani specifické, zcela nové doplňky pro nový Fiat 500L Beats EditionTM, jakými jsou matně chromovaná lišta na kapotě, polykarbonátová prahová lišta nebo velurové koberečky s logem 500. Pro rodinu 500 nabízí společnost také službu Mopar Vehicle Protection. Tato služba pokrývá pravidelnou údržbu, opravy a technickou asistenci v celé síti evropských autorizovaných dealerství a dílen Fiatu. Údržbu a opravy provádějí továrnou vyškolení odborníci, přičemž využívají originální náhradní díly.

 

Řada 500L na předních místech evropského žebříčku

V loňském roce zaznamenala řada 500L v Evropě výrazná prodejní čísla, která ji za pouhých pár měsíců vynesla na první příčky segmentu s podílem 17,2 %. Řada 500L navíc byla v Itálii nejprodávanějším vozem daného segmentu s úctyhodným podílem 40,9 %. Mimo to byla nejprodávanějším modelem mezi středně velkými vozy se vznětovými motory.

Fiat 500L je schopen uspokojit velmi rozmanitou klientelu různého věku, kultury a potřeb využití vozidla. To vše díky funkčnosti, prostornosti a všestrannosti. Je toho ale ještě více: je to jediný model v segmentu, u kterého volí vyšší výbavové stupně přes 40 % zákazníků. Jedná se o verze s dvoutónovým provedením karoserie a výbavami, které jsou charakteristické pro vyšší automobilové segmenty. Nejžhavější model řady 500L Trekking se v současné době podílí na více než 15 procentech prodejů.

 

Fiat 500L je dokonalým příkladem budoucnosti rodiny 500, která spočívá v neustálém vývoji. Zatímco model 500 je módní městské vozidlo par excellence, model 500L přidává navíc funkčnost pro každodenní využití a také výkon a výbavu, které umožňují prožít nové zážitky i za hranicemi města.

 

Rodina 500 je průkopníkem nového konceptu individuální dopravy, o čemž svědčí i největší flotila vozidel pro zapůjčení v Itálii: v rámci spolupráce společnosti ENI a Fiat se v ulicích Milána pohybuje přes 640 vozidel 500 a 500L. Více než 26 000 registrovaných uživatelů absolvuje během měsíce přes 35 000 cest.

 

Nové prvky řady 500L zcela jistě přispějí ke globalizaci značky Fiat, která začala před několika lety a v loňském roce dosáhla významného milníku. I přes přetrvávající ekonomické potíže v Evropě a v Itálii si značka udržela své postavení. Značka prodala 573 000 vozidel, čímž dosáhla podílu na trhu ve výši 4,7 %, což je proti roku 2012 zlepšení o 0,1 procentního bodu. To vše díky novému globálnímu přístupu, který vedl k růstu na všech hlavních evropských trzích: například objem prodeje se v roce 2013 zvýšil ve Francii (o 9,5 %), Velké Británii (o 20,2 %) a ve Španělsku (28,8 %).

 

K tomuto úspěchu pomohlo nové definování strategie mezinárodního rozvoje Fiatu, a to prostřednictvím dvou stěžejních modelů: emotivního kultovního modelu Fiat 500 a praktického, jednoduchého a zábavného modelu Fiat Panda. Tato strategie vyústila k tomu, že vznikly rodiny 500 a Panda, které v roce 2013 dovedly Fiat v Evropě na pozici lídra v daném segmentu, a to s více než 27procentním podílem.

 

Tento výsledek byl částečně dosažen díky excelentním prodejům nové Pandy, která se v roce 2013 stala nejprodávanějším vozem v Itálii, a to již druhým rokem po sobě, a také druhým nejprodávanějším vozem ve svém segmentu v Evropě hned po Fiatu 500. To vše díky nejrozsáhlejší a nejrůznorodější paletě verzí v segmentu: je to jediné městské vozidlo s pohonem všech kol, jediné vozidlo nabízející systém City Brake Control, který získal prestižní cenu Euro NCAP Advance, a jediný model, který se může pochlubit celou řadou vznětových, zážehových a dvoupalivových motorů spalujících LPG nebo zemní plyn (motor TwinAir Turbo na zemní plyn byl jmenován Nejekologičtějším motorem roku 2013).

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory